Αρχική arrow Ομάδα U15 arrow Μέτρια εμφάνιση με κέρδος 1 βαθμό (U15)
Μέτρια εμφάνιση με κέρδος 1 βαθμό (U15) PDF Εκτύπωση E-mail
28.01.08

ImageΑΕΚ - ΑΣΙΛ 1 - 1

Κατώτερος από προηγούμενες εμφανίσεις του ο πρωτοπόρος ΑΣΙΛ δεν κατάφερε να κερδίσει την πολύ καλά στημένη ομάδα της ΑΕΚ και έμεινε στην ισοπαλία 1- 1 , αποτέλεσμα που επέτρεψε στην δεύτερη ομάδα που ακολουθεί στην βαθμολογία, Ομόνοια Αραδίππου να την φτάσει στην πρώτη θέση αλλά λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων πρώτη στον πίνακα είναι η ομάδα μας.

Αγχωμένοι οι ποδοσφαιριστές του Χριστάκη Φλωρή δεν μπόρεσαν να κάμψουν την αντίσταση των γηπεδούχων που με επικεφαλής την αμυντική τους γραμμή πήραν ένα πολύτιμο βαθμό που θα τους βοηθήσει στην συνέχεια. Το παιχνίδι άρχισε με ένταση που προήλθε έξω από τον αγωνιστικό χώρο αφού ξαφνικά και αδικαιολόγητα κάποιος υπεύθυνος-ανεύθυνος σκέφτηκε να κάνει το δικό του με το να βγάλει έξω από το γήπεδο του λίγους γονείς των ποδοσφαιριστών του ΑΣΙΛ. Ακολούθησε ένταση που δυστυχώς επηρέασε κυρίως τους παίκτες μας με αποτέλεσμα να χάσουν την αυτοσυγκέντρωση τους. Τριτοκοσμικό μπορεί να πει κάποιος όταν σε τέτοιες ηλικίες κάποιοι ασχολούνται με κανονισμούς Champions League, και δεν αντιλαμβάνονται ότι το έργο που επιτελείτε είναι παιδαγωγικό.

Μετά τα επεισόδια η ομάδα μας άρχισε δειλά δειλά να βγαίνει με αξιώσεις στα καρέ του αντιπάλου και με τους γρήγορους Μιχαήλ Μιχάλη και Στάθη Χριστοδούλου να δημιουργεί και να χάνει αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Ένα γκολ που δεν ήλθε αφού από την μία η επιπόλαιες και βιαστικές ενέργειες των πιο πάνω παικτών και από την άλλη οι βοήθειες που δεν έδωσαν οι Μανώλη Κωνσταντίνος (φανερά επηρεασμένος από την απουσία της περασμένης εβδομάδας) και Χρίστος Χαραλάμπους (συνεχίζει τις κακές του εμφανίσεις) είχε σαν αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να λήξει χωρίς τέρματα.

Το δεύτερο ημίχρονο συνέχισε στο ίδιο μοτίβο μέχρι που ένα δυνατό σουτ του Χρ. Χαραλάμπους έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας. Το γκολ αφύπνισε του Αεκτζήδες που ισοφάρισαν γρήγορα και πίεσαν μάλιστα και για δεύτερο γκολ προσπαθώντας να εκμεταλλευτούν την αποχώρηση του τερματοφύλακα μας Γιάννου με τραυματισμό. Οι ποδοσφαιριστές του ΑΣΙΛ απλά παρακολουθούσαν και περίμεναν το τελικό σφύριγμα του Διαιτητή αφού δεν μπορούσαν να ορθώσουν το ανάστημα τους και να κυνηγήσουν την νίκη.

Τέλος και χαμένοι άλλοι 2 βαθμοί. Από τους μέτριους ποδοσφαιριστές μας ξεχώρισαν οι Γενναδίου και Μιχαήλ (1ο ημίχρονο).